RU

Стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном


Реалії сьогоднішнього життя такі, що легковажність у відносинах між чоловіками та жінками найчастіше призводить до невдалої розв'язки. Не становлять винятку життєві ситуації, коли дівчата виходять заміж за громадян, які проживають за кордоном. Незалежно від того, оформляється шлюб за договором або без нього розрив сімейних зв'язків із наявністю дитини, як правило, відбувається болісно, ​​процедура потребує юридичної підтримки. Якщо йдеться про стягнення аліментів з іноземного громадянина, то тим більше така допомога знадобиться з урахуванням усіх нюансів: треба розуміти на що ви розраховуєте, які суми отримуватимете і таке інше.

Як отримати аліменти з громадянина іноземця

Можливі ускладнення процедури можуть бути спричинені:

  • Відсутністю офіційного підтвердження батьківства іноземця (немає запису про батька у свідоцтві про народження дитини;
  • Терміновим від'їздом колишнього чоловіка до своєї країни на ПММ одразу після розлучення. При розгляді питання необхідно буде враховувати і закони тієї країни, де він проживає;
  • Згідно з українським законодавством, не виключається можливість стягувати аліменти з іноземця за час судового розгляду та в окремих випадках за минулий період.

Процедура подання заяви передбачає попередню підготовку документів:

  • копії паспорта позивача та наскільки можливо, відповідача;
  • свідоцтва про шлюб, про розірвання шлюбу, народження дітей.

Якщо у свідоцтві про народження дитини у графі «батько» немає відомостей про відповідача — іноземця, то за рішенням суду в Україні робиться генетична експертиза.

Помимо этого, необходим документ, свидетельствующий о материальном положении ответчика, кроме справки о доходах подаются:

  • виписки з банку;
  • відомості з податкової служби.

Припустимо, що у вас немає прямих доказів доходу колишнього чоловіка або його достатку, у цьому випадку потрібно надати адвокату всю інформацію, яка буде потрібна йому для процедурних запитів та забезпечення доказової бази.

Наш адвокат з аліментів має вагомий практичний досвід із ведення подібних справ.

Вказані документи є підставою для проведення розрахунків, скільки платитиме аліментів іноземець. Якщо їх отримати неможливо, то складається попередня виписка, що містить дані про посаду відповідача про його заробітну плату на аналогічних посадах у тій країні, де він живе.

Ці документи є підставою для визначення судом суми виплат відповідачем.

Судова практика стягнення аліментів із громадянина іншої країни є досить широкою.

Загалом перелік статей Сімейного кодексу, присвячених питанню таких аліментів, зазначається:

  • Порядок зобов'язань щодо оплати коштів на утримання дитини іноземним громадянином;
  • Гарантована мінімальна сума виплат;
  • Враховуються доходи для визначення розміру утримання.

Судом призначаються аліменти у вигляді:

• Фіксованого платежу - його розрахунок може ґрунтуватися як на доходах іноземця, так і на прив'язці, наприклад, для безробітних, до мінімального платежу.

• Частини від доходу – ґрунтується на офіційних доходах відповідача: 25% заробітної плати – на одну дитину, 33% – на двох, 50% – на трьох та більше.

Трапляються випадки, коли суд приймає рішення про виплату збільшеної суми аліментних стягнень.

Важливо: зазначені платежі вважаються власністю дітей і батько, що з ним мешкає, має право ними розпоряджатися.

Стягнення аліментів з іноземного громадянина можливе!

Стягнути аліменти з іноземця без допомоги адвоката вкрай складно. Юристи нашої компанії мають профільні знання і велику судову практику. Це дозволяє надавати юридичні послуги на найвищому професійному рівні. При цьому, ми пропонуємо цілком лояльні ціни.