Блог юридична компанія "Адвокат"

Кузьмін Сергій Олександрович & Кузьміна Тетяна Григорівна

Спадкування за законом

спадкування за закономПроблема суперечок між спадкоємцями досить типова. У вашій ситуації, Ви і мачуха є спадкоємцями першої лінії спорідненості, і оскільки квартира є індивідуальною власністю померлого батька, спадкова нерухомість повинна ділитися між вами з мачухою в рівних частках - по ½ (обов’язкова частка у спадщині).

Дійсно, відповідно до норм Цивільного кодексу, спадкоємець, який проживав із спадкодавцем на момент його смерті вважається таким, що прийняв спадщину. Але сам такий факт «автоматичного» прийняття спадщини не звільняє Вашу мачуху від необхідності оформлення спадщини у нотаріуса і отримання свідоцтва про право на спадщину. Ви маєте таке ж право успадкування, як і мачуха.

У зв'язку з такою спірною ситуацією, як у Вас і відсутності будь-яких документів, можу порекомендувати зробити кілька обов'язкових кроків:

Отримати дублікат свідоцтва про смерть Вашого батька в органах юстиції (РАГСу).

До закінчення 6 місяців з дня смерті спадкодавця звернутися в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. З собою необхідно мати паспорт, код ІПН, свідоцтво про смерть батька (або дублікат), Ваше свідоцтво про народження (або дублікат) для підтвердження спорідненості з померлим.

Нотаріус заведе спадкову справу і прийме Вашу заяву про вступ у спадок. Після закінчення шестимісячного терміну з дня смерті, у разі якщо інші спадкоємці не заявляться і оригіналів документів на квартиру Ваша мачуха так і не надасть - необхідно отримати відмову у вчиненні нотаріальної дії. Даний документ видасть нотаріус у якого заведено спадкову справу за Вашою заявою, з причини відсутності оригіналів правовстановлюючих документів на спадкову нерухомість.

Після цього Вам необхідно звернутися до юриста зі спадкових питань, який підготує відповідну позовну заяву до суду - «про визнання права власності на ½ частину квартири в порядку спадкування за законом».

Оформлення спадщини в судовому порядку в Харкові займає орієнтовно 2-3 місяці, під час яких судом будуть витребувані з Державної реєстраційної служби дані про власника нерухомості, перевірені і запрошені в судові засідання інші спадкоємці, встановлена ​​Ваша ступінь спорідненості з померлим і інші обставини, необхідні для об'єктивного вирішення спадкового спору.

Підсумком судових засідань буде рішення суду про визнання права власності в порядку спадкування за законом на відповідну частину квартири. Дане рішення суду, після його вступу в законну силу, має бути зареєстроване Вами в Державній реєстраційній службі, після чого Ви станете повноправним власником зазначеної в рішенні суду частини квартири. Таким чином, відсутність будь-яких документів не є перешкодою для оформлення спадщини в судовому порядку.

Адвокат у спадкових справах в Харкові (Юридична компанія «Адвокат»)

Вартість послуг юриста зі спадкових питань