ЯК ЗАБРАТИ БОРГ У БОРЖНИКА

як повернути боргові гроші по розписціВ юридичну компанію «Адвокат» (Харків) часто звертаються клієнти з питаннями: як змусити людину повернути борг? або як вибити борг? Юридична допомога по цій проблемі багато в чому залежить від форми взаємовідносин, що склалися між учасниками конфлікту.

Виникнення заборгованості пов'язано з укладенням договору між двома суб'єктами, відповідно до якого визначене майно (найчастіше гроші) передається від однієї сторони іншій з зобов'язанням повернення. Договір може бути укладений в усній або в письмовій формі (договір позики, розписка).

На жаль, далеко не завжди позичальник виявляється сумлінним платником. І тоді у позикодавця виникає проблема - як повернути борг? Замислитись над цим варто на етапі укладання угоди. Законодавством України встановлена мінімальна сума, яка потребує укладання письмового договору позики: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наявність письмового документа є вагомим аргументом у суперечці з боржником і гарантією повернення заборгованості. Юридична консультація допоможе правильно скласти документ про позику, включивши в нього терміни і умови повернення грошей, стягнення неустойки у разі порушення умов угоди.

Як забрати борг за розпискою

Цивільним кодексом України (ст. 1047) розписка розглядається як одна з форм договору позики. При цьому не висувається вимога обов'язкового нотаріального засвідчення документа. Тому на питання «Як повернути гроші за розпискою?» Відповідь очевидна: з нею можна сміливо звертатися до суду.

Судове стягнення заборгованості

Звернутися до суду з позовом про стягнення боргів Ви можете і самостійно. Однак допомога адвоката з його знанням правових тонкощів подібних справ застрахує Вас від помилок.

Якщо угода була усною, шанси на повернення боргів стають мінімальними. Але і в цій ситуації адвокат допоможе тверезо оцінити ситуацію, знайти правові можливості виконання позичальником зобов'язань (допомогти в пошуку надійних свідків, створити умови, при яких позичальник підтвердить свої зобов'язання і т.д.), оцінити шанси на перемогу в суді.

Підбиваємо підсумок:

Щоб Вам повернули борг - фіксуйте факт передачі майна на папері. Своєчасна консультація юриста дозволить попередити спірні ситуації, а послуги адвоката (Харків) захистять Вас від турбот, пов'язаних з судовим розглядом.

Вартість послуг:

ПОСЛУГИ грн
Письмова консультація від 200
 Складання розписок  1000
 Представництво інтересів Клієнта в суді першої інстанції  400
 Юридичний супровід угод і переговорів  від 200 . год
 Подача виконавчого документа до виконавчої служби з накладенням арешту на майно та кошти  250
 Стягнення боргів  за домовленістю
Юридичне складання документів:
 - складання позовної заяви  від 400
 - складання мирової угоди  від 450
 - складання відмови від позову, клопотання про призупинення справи  від 150
Відрядження (включаючи витрати на харчування)
 Витрати на проживання та переїзд відшкодовуються окремо. Послуга оплачується додатково при необхідності виїзду в інше місто/область  450 . на добу

У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?   ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ!
Авокат -Кузьміна Тетяна Григорівна - +38 (050) 261-35-64
Адвокат - Кузьмін Сергій Олександрович - +38 (050) 651-91-91

Додаткові телефоны для зв'язку: +38 (098) 238-80-08, +38 (093) 562-44-01