СПАДКУВАННЯ ТА ЧИ МОЖНА ОСКАРЖИТИ ЗАПОВІТ

як оформити спадок

У житті кожна людина змушена стикатися з питаннями оформлення спадщини. І не завжди ці питання з іншими спадкоємцями вирішуються злагоджено і мирно. Найчастіше виникають конфлікти, які без допомоги юриста врегулювати неможливо. Велика частина таких спадкових спорів вирішується тільки в судовому порядку.
В адвокатській практиці такі спори зустрічаються досить часто. Через них виникають розлади в раніше благополучних, дружних сім'ях. Юрист (адвокат) по врегулюванню питань зі спадкових спорів нашої юридичної компанії в Харкові забезпечить необхідну допомогу як у спілкуванні з іншими спадкоємцями, так і в суді.

Прийняття спадщини в Україні існує в двох варіантах:

 1. спадкування за законом;
 2. спадкування за заповітом.

Новими власниками майна стають члени сім'ї, які прийняли спадщину за законом або яких вказав колишній власник майна в заповіті (за  заповітом).

Заповідач не має права лишити без спадщини осіб, які мають право на обов'язкову частку (частину) у спадщині. Неповнолітні, малолітні, непрацездатні чоловік (дружина), непрацездатні батьки та повнолітні діти спадкодавця, незалежно від складеного заповіту успадковують 50% частини, що належала б кожному з них при спадкуванні за законом (обов'язкова частка у спадщині).

Згідно з законом, у порядку черговості спадок приймають:

 1. на першому місці діти (в тому числі, зачаті за життя спадкодавця, а народжені після смерті батька дитини, або опікуна); до першочергових кандидатів відносяться вдівець (або вдова) або батьки померлого;
 2. другими - брати (сестри) спадкодавця і батьки батька (матері);
 3. третя черга - сестри (брати) батьків спадкодавця;
 4. якщо членів сім'ї, згаданих вище, у спадкодавця не було, можливість отримати спадок переходить до людини (або людей), що жили або утримували спадкодавця протягом останніх 5 років;
 5. наступна категорія спадкоємців включає в себе інших родичів, що не увійшли в попередні категорії.

Прийняття та відмова від спадщини

У чинній законодавчій системі України передбачені випадки, коли за домовленістю між родичами, черговість спадкоємців може змінюватися. В такому випадку, в присутності юриста між родичами складається, підписується і засвідчується нотаріально договір про зміну черговості.

Крім того, вносити зміни в черговість може суд.

Серед конфліктів часто зустрічаються розбіжності про розмір отримуваної частини майна. Юристам потрібно розбиратися з питаннями оскарження спадщини за заповітом, встановлення спадкоємців.

Крім того в адвокатській практиці трапляються випадки про визнання заповіту недійсним або відмови від її прийняття.

Фахівці нашої компанії «Адвокатъ» дадуть відповіді на наступні питання:

 • чи можна оскаржити заповіт;
 • як оформити заповіт і вступити у спадок;
 • які документи потрібні для вступу в спадщину;
 • термін вступу в спадщину після смерті заповідача.

Наш адвокат допоможе розібратися в ситуації, що склалася, захистить Ваші інтереси в суді незалежно відтого, де Ви живете - Харків, Київ, Полтава чи інше місто України.

Юридична консультація та допомога дуже корисна в складних питаннях спадкування, а послуги адвоката бувають вкрай необхідні в захисті Ваших конституційних прав та інтересів, і в кінцевому підсумку окупляться з лихвою.

У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?   ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ!
Авокат -Кузьміна Тетяна Григорівна - +38 (050) 261-35-64
Адвокат - Кузьмін Сергій Олександрович - +38 (050) 651-91-91

Додаткові телефоны для зв'язку: +38 (098) 238-80-08, +38 (093) 562-44-01