спадщина за заповітом фото

ВСТУПАЄМО У СПАДЩИНУ ЗА ЗАПОВІТОМ

Сучасні тенденції, яким закон віддає пріоритет, орієнтовані на спадкування за заповітом.

Це означає, що якщо є заповіт, то черговість, ступінь спорідненості або любов до покійного не мають значення - право успадкування належить особам, імена яких вказані в заповіті, навіть якщо це абсолютно чужі люди.

Заповіт - це юридичний нотаріально засвідчений документ, що визначає, як буде розподілятися спадок. Складається особисто або за особистої присутності заповідача й висловлює його волю.

Заповідач самостійно вирішує, чи повідомляти спадкоємців про заповіт і його зміст. Втім, за ним залишається право змінювати або ліквідувати документ. Інформацію про всі дії з заповітом нотаріус фіксує в Спадковому реєстрі. З декількох документів тільки останній варіант є юридично значимим.

Прийняття спадщини за заповітом в Україні врегульовано статтями глави 85 ЦКУ.

У двадцяти п'яти статтях розкриваються права заповідача, розглядаються види заповітів, порядок засвідчення заповіту, особливості успадкування, поняття заповідальної відмови і інші аспекти. Так, заповідач може висунути умови, обов'язкові для отримання спадщини (одружитися, отримати диплом, народити дитину). Або зобов'язати спадкоємця до дій на користь інших осіб.

Як вступити в спадщину за заповітом

Наявність заповіту не є аналогом права власності. Воно тільки визначає частки й порядок спадкування. Вступ до права спадщини означає, що спадкоємці за заповітом повинні у встановлені терміни підтвердити свою готовність до спадкоємства й звернутися до нотаріуса.

Після перевірки всіх обставин спадкової справи нотаріус зможе оформити свідоцтва про право на спадок, необхідне спадкоємцям для подальшого переоформлення майна.

Відмова від спадщини за заповітом

Керуючись своїми міркуваннями, спадкоємець може відмовитися від спадщини, склавши заяву у нотаріуса в відведений законом шестимісячний період.

Відмова може бути адресна, тобто на користь іншого конкретного спадкоємця, зазначеного в заповіті, або загальна, без будь-яких умов.

Наприклад:

Громадянин К склав заповіт на трьох людей: сина, брата і сестру.

  1. Брат К прийняв рішення відмовитися від спадщини (оформити загальну відмову). Його частина розподілиться між сестрою і сином порівну.
  2. Брат К відмовляється від спадщини на користь сина покійного (адресна відмова). Таким чином, син отримує свою частину спадщини й частку брата батька, а сестра К зможе отримати тільки свою.

Втім, відмова може бути відкликана і навіть скасована судовим рішенням, якщо тільки суд встановить, що відмова була складена в момент, коли людина не усвідомлювала свої дії (ст. 225), неправильно оцінила обставини (ст.229),

заповіт спадок фото

вступ у спадщину за заповітом в Україні фото

діяла під впливом обману, насильства або важких обставин (ст. 230-233 ЦКУ).

як вступити в права спадщини за заповітом фото

відмова від спадщини за заповітом фото

заповіт спадок фото

чи можна оскаржити заповіт в Україні фото

Не завжди родичі залишаються задоволеними тим, як спадок ділиться за заповітом. Діти розраховували на спадкування квартири, а вона дісталася чужій доглядальниці. Гроші з банківського вкладу йдуть «благодійній» організації. Раптом з'являються діти від попередніх шлюбів з претензіями на частку спадщини. Тоді їх хвилює питання:

Чи можна оскаржити заповіт, чи забезпечує законодавство України захист інтересів громадян в таких заплутаних ситуаціях?

Стаття 1257 ЦКУ однозначно визначає можливість заперечування заповіту через судові органи. Складається позовна заява про визнання документа недійсним.

як вступити в спадщину за заповітом фото

Звертаючись до суду потрібно чітко усвідомлювати наступне:

  • для визнання заповіту недійсним потрібно мати докази того, що він не відповідає волі заповідача: при складанні документа він був не в собі або на нього чинився тиск;
  • при задоволенні позову спадкування відбуватиметься в іншій формі - на підставі законної черговості, визначеної статтями глави 86 ЦКУ.

Отримати спадок без заповіту можуть окремі категорії громадян, Україна захищає інтереси:

  • дітей спадкодавця, в силу віку (неповнолітні) або здоров'я (непрацездатні), нездатних себе утримувати;
  • подружжя і батьків спадкодавця, визнаних непрацездатними.

Як бачимо, існує безліч юридичних тонкощів навіть тоді, коли все передбачено, вступити в права спадщини за заповітом може виявитися не так просто, як здається.

Допомога професіоналів (консультація, юридичний супровід) буде тим більш корисна, чим дорожче спадок й складніше ситуація, що склалася.

РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ:

У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?   ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ!
Авокат -Кузьміна Тетяна Григорівна - +38 (050) 261-35-64
Адвокат - Кузьмін Сергій Олександрович - +38 (050) 651-91-91

Додаткові телефоны для зв'язку: +38 (098) 238-80-08, +38 (093) 562-44-01.