строк прийняття спадщини

СТРОКИ ПРИЙНЯТТЯ Й ВСТУПУ У СПАДЩИНУ, ПОРЯДОК ВІДНОВЛЕННЯ СТРОКІВ

Беручи на віру думку інших людей, помиляючись в розумінні закону, багато хто після смерті родича вичікують півроку, перш ніж піти до нотаріуса. Здійснюючи таку помилку, вони створюють собі масу непотрібних проблем. А іноді вступ/прийняття спадщини покійного стає просто неможливим.

Строк прийняття спадщини дійсно становить 6 місяців, причому не залежно від того, відбувається це на підставі закону або заповіту. Правильне тлумачення полягає в тому, що робити юридичні кроки щодо вступу потрібно не після, а протягом півроку, починаючи з документально підтвердженої дати смерті спадкодавцяя.

Розглянемо приклад.

Громадянин «К» помер 16 січня поточного року. Єдиний представник першої черги спадкування - його син, який проживає окремо. Для вступу в спадок йому потрібно піти до нотаріуса до 15 липня цього року включно.

Через півроку при відсутності ускладнень оформляється свідоцтво, яке підтверджує право на прийняття спадщини - офіційний документ, що дозволяє переоформити майно й здійснювати з ним будь-які юридично значимі дії.

продовження строків вступу у спадщину

У розглянутому прикладі при відсутності ускладнень, син зможе оформити таке свідоцтво тільки після 15 липня. При цьому законом не обмежений граничний термін й забезпечена можливість звернутися за документом в будь-який час.

Продовження строку прийняття спадщини

Збільшити строки прийняття спадщини непросто, але за деяких умов можливо.

Перше - спадкоємці не приймають або відмовляються від спадкування, відкриваючи цим дорогу для вступу наступної черги. Для її представників терміни вступу в спадщину відрізняються від встановлених спочатку: в Україні вони становлять три місяці. Також закріплена можливість продовження початкового піврічного терміну, якщо закінчення цих трьох місяців його перевищує.

Продовжимо приклад.

Син «К» відмовляється від прийняття спадщини і оформляє своє рішення 25 травня. Брат і сестра «К» можуть звертатися за вчиненням нотаріальних дій щодо вступу не пізніш 24 серпня цього року.
Якщо син не ініціював нотаріальних дій до 15 липня, з 16 числа цього місяця він вважається таким, що не прийняв спадщину. Інші родичі (в даному випадку брат і сестра померлого) повинні вжити заходів щодо вступу у спадок до 14 жовтня.

Тримісячний термін діє для всіх наступних черг.

Друга умова обумовлена пропущенням термінів. Безпечні, необізнані громадяни, що упустили можливість вступу/прийняття спадщини, мають право ініціювати перегляд термінів.

Продовження строків вступу у спадщину

  1. Можна спробувати полюбовно домовитися з іншими спадкоємцями про перегляд справи. Якщо вони погодяться, потрібно разом піти до нотаріуса або заручитися їх письмовою згодою, обов'язково офіційно завіреною. Це безсудовий порядок, нотаріус самостійно зробить необхідні дії.
  2. Якщо згоди немає, питання вирішується тільки через суд. Позовна заява допоможе реалізувати свої претензії.

продовження строку прийняття спадщини

Заява про поновлення строку для прийняття спадщини

За своєю сутністю заява - це прохання про продовження строку прийняття спадщини.

На цьому етапі краще вдатися до допомоги юриста.

Заява повинна містити обгрунтування причини пропуску законодавчо встановленого строку.

Відзначимо тільки, що посилатися на незнання закону не варто, як правило, для суддів це не аргумент.

РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ ЦІЄЇ КАТЕГОРІЇ:

У ВАС ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?   ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ!
Авокат -Кузьміна Тетяна Григорівна - +38 (050) 261-35-64
Адвокат - Кузьмін Сергій Олександрович - +38 (050) 651-91-91

Додаткові телефоны для зв'язку: +38 (098) 238-80-08, +38 (093) 562-44-01.