RU

Розірвання шлюбу в судовому порядку


Як розлучитися через суд?

Взаємне рішення, прийняте у згоді, дозволяє уникнути суду про розірвання шлюбу лише за відсутності дітей, Україна у пріоритет висуває інтереси дитини та зобов'язує за наявності дітей реєструвати розлучення через суд.

Для пар, які ухвалили рішення спільно, і для пар, де один із подружжя до розставання не готовий, оформлення розлучення через суд відрізняється.

Розглянемо, як можна оформити розлучення подружжя за взаємним бажанням через суд в Україні

Процедура розірвання за згодою шлюбу в суді схожа на безсудну форму:

  • подружжям до суду подається спільна заява, документ, що підтверджує реєстрацію шлюбу, пред'являються паспорти, дитячі свідоцтва про народження, якщо є усиновлені діти - папери, що підтверджують цей факт.

Для захисту прав дітей додатково надається нотаріально засвідчений договір про місце та умови їх проживання, утримання, спілкування з іншим батьком, його участь у вихованні.

Залучення юриста до підготовки такого договору є вельми бажаним, у ньому визначаються важливі аспекти життя членів колишньої родини на роки вперед.

Офіційне розірвання шлюбу оформляється через місяць, суд дає час подумати та примиритися. Непоодинокі випадки відкликання документів та збереження сім'ї.

Якщо бажання розлучитися виявила лише одна сторона, порядок розлучення через суд дещо відрізнятиметься:

  • процес розырвання шлюбу ініціюється через позовну заяву до суду;
  • законодавство накладає заборону на позовне звернення від чоловіка на час вагітності дружини та у перший рік життя дитини. Винятки пов'язані з визнанням батьківства іншим чоловіком чи сімейним насильством;
  • термін розлучення можуть збільшити з місяця до півроку (при категоричній відмові відповідача від руйнування сімейних зв'язків, ухиленні від засідань), якщо через час суд приймає рішення на користь позивача, залишається можливість апеляції, а отже, і додаткового затягування справи;
  • таке розірвання шлюбу більш болісне, емоційно виснажує, рекомендуємо мати підтримку в суді в особі адвоката, який надасть моральну допомогу і буде аргументовано відстоювати інтереси сторони, що довірилася йому.

Загальні питання розірвання шлюбу у судовому порядку:

  • до якого суду подати заяву чи позов на розлучення?

За місцем реєстрації одного з подружжя під час розлучення за згодою, або відповідача під час розлучення за позовом.

  • чи можна не бути присутнім під час розгляду справи суддями?

Якщо не цікавить результат – Цивільним процесуальним кодексом передбачена можливість проводити засідання без відповідача (ст. 280) та виносити заочне рішення суду, у тому числі і про розірвання шлюбу. Також можна оформити довіреність на представника.

Розірвання шлюбу в судовому порядку заочно
  • В який момент факт припинення сім'ї стає офіційним?

З дня набрання чинності судового рішенням (через 30 днів, якщо не заявлено апеляцію, або після розгляду апеляційної скарги).

  • який документ підтверджує розрив шлюбного союзу?

Судове рішення

Зверніть увагу, подання спільної чи позовної заяви платне.

Перед тим, як розлучитися через суд – проконсультуйтеся у юристів, вони допоможуть пройти цю процедуру гідно та менш болісно.

Рекомендовані статті цієї категорії: