Розділ майна під час розлучення

Розлучення та розпад сім'ї неминуче супроводжується такою неприємною процедурою, як поділ сімейного майна, суперечки які законодавство України дозволяє вирішувати через суд.
Порядок розподілу майна при розлученні передбачає:
- визначення складу майна, що підлягає поділу;
- підтвердження спільної власності (чеки, свідчення очевидців та ін.);
- виділення частки кожного претендента;
- складання та нотаріальне засвідчення договору про поділ або подання позовної заяви для вирішення спірних моментів у судовому порядку.
Розірвання шлюбу та поділ майна часто пов'язані з такими помилками у розумінні сімейного права в Україні:
- все, що нажите в шлюбі, є спільним!
З погляду Сімейного кодексу важливим є розуміння спільної власності. Воно включає оцінку часу придбання (до або після одруження), коштів, за які вона була придбана (особисті або спільні) та способу отримання (купівля, наслідування, дарування).
Таким чином, у загальному обсязі може бути виділена особиста неподільна частина чоловіка та дружини (документально оформлені подарунки, спадщина, куплені за особисті гроші предмети, індивідуальний одяг тощо).).
- хто більше заробляв, тому більше належить!
Оскільки зарплата чи інші доходи належать сім'ї, незалежно від доходів подружжя має права на рівні частки. Проте юристи можуть надати роз'яснення щодо обставин, які суд враховує для коригування частки при розподілі майна.
- якщо дитина залишається зі мною, мені належить більша частина!
За законом діти у розділі не беруть участь і на розмір частини не впливають. Але за певних умов рішення суду захищає інтереси дітей, і поділ майна подружжя провадить з їх урахуванням.
- через три роки не можна подати майновий позов!
Розділ майна подружжя належить до матеріальних суперечок, щодо яких строк позовної давності в Україні встановлено три роки. Однак важливо розуміти, коли починається його відлік. Більшість наївно вважає, що його початком є припинення шлюбу.
Розрив шлюбного зв'язку не змінює статусу власності майна, і якщо воно було нажите в період проживання сім'єю, воно належить обом, незалежно від того, хто ним користується. Відлік терміну починається з порушення прав одного з власників (продаж, дарування тощо. без його згоди).
Як правило, поділ майна ініціює один із подружжя під час розлучення, проте це можна зробити і перебуваючи у шлюбі, і через час після розлучення це цілком допускають закони в Україні.
Ми радимо при розлученні фіксувати всі домовленості у нотаріально завіреному документі. Це потрібно, щоб уникнути сюрпризів у майбутньому, коли один із «колишніх» всупереч усній угоді вирішить пред'явити матеріальні претензії.
Позасудове розірвання шлюбного союзу не виключає майнових претензій та права їх вирішення у судових інстанціях.
Поділ майна може проходити мирно, а може ускладнюватись протиріччями, які особливо гостро проявляються при розлученні. Негативні емоції заважають адекватному сприйняттю дійсності, спотворюють відчуття справедливості.
Для неупередженого вирішення проблеми запрошуйте досвідчену людину зі спеціальними знаннями – юриста чи адвоката.