RU

Прийняття та набуття спадщини, порядок відновлення пропущеного терміну


Строк прийняття спадщини

Беручи на віру думку інших людей, помиляючись у розумінні закону, багато хто після смерті родича чекає півроку, перш ніж піти до нотаріуса. Здійснюючи таку помилку, вони створюють масу непотрібних проблем. А іноді вступ/прийняття спадщини покійного стає просто неможливим.

Термін прийняття спадщини дійсно становить 6 місяців, причому незалежно від того, чи відбувається це на підставі закону чи заповіту. Правильне тлумачення полягає в тому, що робити юридичні кроки щодо вступу потрібно не після, а протягом півроку, починаючи з документально підтвердженої дати смерті спадкодавця.

Розглянемо приклад:

Громадянин «К» помер 16 січня поточного року. Єдиний представник першої черговості успадкування – його син, який проживає окремо.

За півроку за відсутності ускладнень оформляюється свідоцтво, що підтверджує право на прийняття спадщини – офіційний документ, що дозволяє переоформити майно та здійснювати з ним будь-які юридично значущі дії.

Відкриття термінів ухвалення спадщини ст 1270

У цьому прикладі за відсутності ускладнень син зможе оформити таке свідчення лише після 15 липня. При цьому законом не обмежено граничний термін та забезпечено можливість звернутися за документом у будь-який час.

Продовження терміну прийняття спадщини

Подовжити термін прийняття спадщини непросто, але за певних умов можливо.

Приклад:

Син «К» відмовляється від прийняття спадщини та оформлює своє рішення 25 травня. Брат і сестра «К» можуть звертатися за вчиненням нотаріальних дій щодо вступу не пізніше 24 серпня цього року.

Якщо син не ініціював нотаріальних дій до 15 липня, з 16 числа цього місяця він вважається таким, що не прийняв спадщину. Інші родичі (у даному випадку брат і сестра померлого) повинні зробити кроки до прийняття спадку до 14 жовтня.

Тримісячний термін діє для всіх наступних черг.

Друга умова обумовлена ​​пропуском термінів. Громадяни, які відзначилися незнанням, безтурботністю або втратили можливість вступу/прийняття спадщини внаслідок обставин, що склалися, мають право ініціювати перегляд строків.

Продовження терміну набуття спадщини

  • Можна спробувати домовитися з іншими спадкоємцями про перегляд справи. Якщо вони погодяться, треба разом піти до нотаріуса або заручитися їхньою письмовою згодою, обов'язково офіційно завіреною. Це порядок поза судом, нотаріус самостійно вдасться до необхідних дій.
  • Якщо згоди немає, питання вирішується лише через суд. Позовна заява допоможе реалізувати свої претензії.
Наслідки пропуску терміну прийняття спадщини

Заява про відновлення строку для ухвалення спадщини

  • За своєю суттю заява – це прохання про продовження терміну прийняття спадщини.
  • На цьому етапі краще вдатися до допомоги юриста.
  • Заява повинна містити обґрунтування причин пропуску законодавчо встановленого терміну.

Зазначимо лише, що посилатися на незнання закону не варто, як правило, для суддів це не аргумент.

Рекомендовані статті цієї категорії: